O projektu

Projekt Implementace krajského akčního plánu II Středočeského kraje (zkráceně IKAP II) je realizován v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OPVVV) a spolufinancován Evropskou unií.

Hlavním cílem projektu je podpořit aktivity vedoucí ke zkvalitnění řízení a zvyšování kvality vzdělávání ve Středočeském kraji. Jedná se o tříletý projekt, realizace je stanovena na období 1. 7. 2020 - 30. 6. 2023

Číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0017862

Projekt Implementace krajského akčního plánu II Středočeského kraje (zkráceně IKAP II) usiluje prostřednictvím klíčových témat, vytyčených Krajským akčním plánem, o zvýšení kvality vzdělávání ve Středočeském kraji. Obsahově je projekt zaměřen na 5 klíčových aktivit:

  • KA 1 - Řízení projektu
  • KA 2 - Rozvoj gramotnosti (matematické, čtenářské, jazykové, digitální, finanční, podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě)
  • KA 3 - Vzdělávání pro trh práce (podpora polytechnického vzdělávání, podpora odborného vzdělávání včetně  spolupráce škol se zaměstnavateli)
  • KA 4 - Podpora rovných příležitostí (podpora rovných příležitostí ve vzdělávání, rozvoj kariérového poradenství
  • KA 5 - Šablony (podpora škol a školských zařízení) 

Důraz je kladen na zvyšování kvality výuky a její modernizaci, profesionální práci pedagogů s různorodou charakterovou a intelektuální škálou studentů, schopnost propojovat různé obory a znalosti do provázaných vědomostních celků.  

Na realizaci těchto aktivit se podílí 43 partnerů s finančním příspěvkem a dalších 14 spolupracujících partnerů.

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kladno se řadí mezi partnery - leadery projektu s finančním příspěvkem a je zapojena v aktivitách:

KA2 - Rozvoj gramotnosti
KA3 - Vzdělávání pro trh práce

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV)

Cílem OP VVV je přispět k posunu České republiky (ČR) směrem k ekonomice založené na vzdělané, motivované a kreativní pracovní síle, na produkci kvalitních výsledků výzkumu a jejich využití pro zvýšení konkurenceschopnosti ČR.

Na co se OP VVV zaměřuje?

  • na zvýšení kvality vzdělávání, zajištění podmínek pro kvalitní výzkum, propojení vzdělávání a výzkumu s trhem práce a posílení principu rovného přístupu ke vzdělávání.
  • měl by také snížit rizika neúspěchu mladých lidí ve vzdělání, což bude mít významný vliv na kvalitu jejich života i na jejich úspěch na trhu práce.
  • podporuje zlepšení kvality a efektivity vzdělávání a odborné přípravy, spravedlivost, sociální soudržnost a aktivní občanství, zlepšování kreativity a inovativnosti a rozvoj podnikatelských schopností, na všech úrovních vzdělávání a odborné přípravy.
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky