O škole

Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kladno, Jana Palacha 1840 je technickou školou s dlouholetou tradicí. Její historie se začala psát již v roce 1881 a byla první odbornou školou v Kladně. Za dobu své 140 leté existence prošla řadou změn v názvu, vyučovaných oborech a předmětech i počtu tříd.

Dnes je vyprofilovanou technickou školou s 5 studijními obory a moderním vybavením.
Škola poskytuje zájemcům kvalitní vzdělávání na denním i dálkovém studiu v řadě specializovaných učeben, laboratoří a školních dílen.
Studenti mají pro svoje vzdělávání ve dvou budovách k dispozici celkem 20 prostorných učeben, 12 odborně specializovaných místností a laboratoří.
Školní dílny jsou vybaveny pro výuku praxe v oblasti strojírenství i elektro, učebnou robotiky a CNC strojů. Po nástupu žáků do školy na ně čeká zbrusu nová učebna matematiky.
Velkou devizou školy je zkušený a k žákům spravedlivý a náročný pedagogický sbor, většinou s dlouholetou praxí a zkušenostmi. Je připraven žákům pomoci k dosažení co nejlepších studijních výsledků a připravit je pro praxi.
Pro sportovní aktivity mají studenti k využití vlastní tělocvičnu, nově vybudované workoutové hřiště a víceúčelové venkovní sportovní hřiště.