Rukodělný kroužek dorazil do cíle

21.06.2023

Rukodělný kroužek ve školnírm roce 2022/23 dorazil do cíle. O jeho úspěšnosti svědčí dosažené výsledky.
Cílem rukodělného kroužku v ročníku 2022/23 bylo prohloubit znalosti CAD systému SolidWorks, používaného ve školní výuce, v kombinaci s naukou o přípravě dat pro prostorový tisk modelů na 3D tiskárnách (tzv. slicing). Dílčím cílem byla podpora kreativity v oblasti 3D modelování v programu SolidWorks a podpora používání moderních nástrojů a technologií ve 3D tisku.

Žáci tvořili předměty, které lze aplikovat v běžném životě. Předměty byly tvořeny formou projektové výuky, na začátku byla vytvořena zjednodušená marketingová studie využitelnosti v praxi. Následovalo rozdělení týmových rolí. Výsledný produkt žáci modelovali v CAD systému SolidWorks, výstupem jejich práce byly 3D modely.

Výsledky jejich práce našly uplatnění při "výrobě" pohárů pro vítěze na školním lyžařském výsvikovém kurzu, propagačních předmětů s motivem naší školy nebo Palachova poháru pro účastníky hokejového turnaje.

Během školního roku se uskutečnilo celkem 38 setkání a kroužkem prošlo 21 studentů. Účast v kroužku byla příležitostí pro žáky vyzkoušet si svoji nápaditost a zručnost v této oblasti včetně uplatnění poznatků o 3D modelování, získaných během základního studia.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky